Styret i Folkeaksjonen for perioden 2016-2017

 

Wenche Cumming (Leder)
Tlf: 97 50 50 92
wenche@folkeaksjonen.no

Wenche Cumming (født 1944) kommer fra Sortland i Vesterålen. Hun er pensjonert lærer. Wenche har vært aktiv i SV siden slutten av 80-tallet, blant annet som vararepresentant til Stortinget i to perioder. Hun har tidligere også vært styreleder i Senja næringshage, nestleder i kunnskapsparken på Finnsnes og ledet Folkeaksjonens lokallag på Senja.

 

Krisitne Wika Haraldsen (AU-medlem)
Tlf. 98817296
kwharaldsen@gmail.com

Krisitne Wika Harsaldsen (født 1987) kommer fra Bodø, men bor i Oslo. Hun er utdannet samfunnsøkonom og jobber i Urbanet Analyse. Kristine har tidligere sittet i sentralstyret til Natur og Ungdom og i hovedkomiteen til Operasjon Dagsverk. 

Odd Arne Sandberg
Tlf 99 04 12 42

oddarne.sandberg@gmail.com

Odd Arne Sandberg (født 1960) har vært aktiv i Folkeaksjonen siden starten og er lærer for linja Lofoten Watch på Lofoten Folkehøyskole. Odd Arne er født og oppvokst I Svolvær. Her tok han også kystskipperutdannelse, og arbeidet i fem år som fisker på kystfiskebåt. Odd Arne er inne i sitt andre år i styret.

 

Rune Hasselberg
Tlf 971 91 669
rune_2501@hotmail.com 

Rune Hasselberg (født 1998) er fra Mo i Rana, hvor han også bor og går på skole. Rune er i tillegg styremedlem i AUF i Nordland og leder for Rana AUF. 

Monica Amsen 
Tlf 938 62 938
monicaamsen@gmail.com

Monica Amsen (født 1983) er yrkesfisker med egen sjark i Risøyhamn på Andøya. Hun var første kvinnelige fisker som fikk rekrutteringskvote og har vært aktiv på folkeaksjonens arrangementer i Vesterålen. 

 

Ingrid Skjoldvær
Tlf 97 70 21 81 
iskjoldvaer@gmail.com

Ingrid Skjoldvær (født 1993) er leder i Natur og Ungdom og har vært aktiv i Folkeaksjonen i mange år. Hun er fra Vesterålen og hun har jobbet som fagrådgiver på olje hos Miljøstiftelsen Bellona. Ingrid har vært vararepresentant i styret perioden 2014/2015.

 

Vararepresentanter:

Markus Wegge | Vågan  markuswegge@hotmail.com
Nora Alvine Sandberg | Vågan/Oslo  nora.alvine@gmail.com
Arnstein Vestre  | Oslo  arnsteinvestre@gmail.com
Gry Falch Olsen  | Vågan  gry.falch-olsen@nfk.no
Yngve Larsen  | Andøy  yngve67@hotmail.com
Håvard Eggen  | Leknes  sjonkelro@yahoo.com
Vågard Erdahl Nyaas  | Vågan/Oslo  vaagarde@gmail.com

 

 

 

Lik oss på Facebook: